Penzion a restaurace Otakar, Polička

Šaffova 91, Polička, 57201
od 800 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Historická budova, datovaná z období Švédských válek, patří mezi nejstarší objekty v Poličce. Původně sloužila jako měšťanský dům a prošla rukama mnohých majitelů, kteří její stav přizpůsobovali aktuálním potřebám své doby, proto dodnes nese krásné stopy stavební minulosti, včetně zachované černé kuchyně, renesančního sálku či rozsáhlých kleneb celého přízemí. Rozsáhlé záchranné práce a rekonstrukce budovy pod dohledem památkové péče i úspěch v soutěži Evropského dotačního programu pro regionální rozvoj směrovaly přestavbu objektu do podoby ubytovacího zařízení s restauračním provozem a v letech 2010-2012 nalezl tento dům zcela novou dimenzi svého využití, aby mohl začít od roku 2013 dýchat naprosto novým životem.

Další informace

Nabízíme vám komfortní hotelové pokoje v nově zrekonstruovaném a útulně zařízeném objektu s rodinnou atmosférou a osobním přístupem ke každému z hostů. Příjemné prostředí a vynikající kuchyně je devízou a kombinací, kterou se snažíme vytvořit ty správné podmínky pro vaši spokojenost. Klidný ráz historického městečka vám jistě zpříjemní poklidnou rodinnou dovolenou, víkendový pobyt či pracovní setkání.

Budova penzionu je situována v památkové zóně města Poličky, kudy vede státní silnice č. 34 jako jeden z hlavních tahů Vysočinou, spojující západ a východ České republiky. Příroda a okolí našeho města patří k nejčistším zónám v srdci Evropy, Polička je obklopena malebnou krajinou, jejíž mnohá zákoutí neunikla paletě známých malířů Vysočiny a dodnes lákají svou barevností k zobrazení unikátních scenérií.

K dispozici máme 8 ubytovacích jednotek: 2 apartmány, 5 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj jednolůžkový – všechny pokoje se sociálním příslušenstvím, TV, internetem i možností přistýlek. V komfortní variantě pojme kapacita penzionu 15 klientů, s přistýlkami 22.

U stylově zařízených pokojů jsme vsadili na krásu a nápaditost i rozdílný vkus našich hostů.Historie se snoubí s pohodlím a požadavky současnosti.

V celém penzionu je samozřejmě k dispozici i výtah. V nabídce níže si můžete prohlédnout fotogalerii našich tématicky zaměřených pokojú ve stylu českých panovníků. Veškeré informace i fotografie naleznete pod jetnotlivými štítky.

Ceny

Apartmán
1.800 Kč
Dvoulůžkový pokoj
1.200 Kč
Jednolůžkový pokoj
800 Kč
Přistýlka
350 Kč

Snídaně v ceně

Služby

Připojení k internetu
Výtah
Parkoviště

Kapacita ubytování a služeb

Dvoulůžkové pokoje
5
Jednolůžkové pokoje
1
Počet apartmánů
2

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC
Satelit, kabelová TV

Sportovní možnosti v okolí

Cyklostezky

Okolí

Nedaleká Litomyšl, gotický hrad Svojanov či pískovcové skalní útvary Toulovcovy Maštale uprostřed lesů budou zcela jistě vítanou příležitostí ke kulturnímu, sportovnímu a společenskému vyžití, návštěvě historických a přírodních pozoruhodností. Podmaní si vás zdejší hluboké lesy, barevná políčka, pěkně zpracované cyklostezky i okolní rybníky, spravované jedním z největších rybářských svazů v republice.

Samo město Polička je nádhernou příležitostí k poznání české historie a českomoravského pomezí. Chlubí se uceleným hradebním systémem s možností prohlídky, světničkou Bohuslava Martinů v kostelní věži, městským muzeem s nápaditě zpracovanou místní historií, aktivním divadelním a společenským životem, lákajícím příznivce múz z celého kraje.

Mapa

Velká mapa